Historie golfového klubu Chateau Golf Klub | Golf Club Chateau St. Havel
Golfový areál Golfový areál Golfový areál

Historie klubu

Ve čtvrtek 20. září 2007 byl slavnostně otevřen GOLFOVÝ areál Chateau St. Havel pro širokou veřejnost.

Přestože téměř každý z obyvatelů a nebo návštěvníků Prahy jezdí kolem po Jižní spojce, mnoho našich hostů je překvapeno tím, že se podařilo vybudovat takovéto golfové zázemí, kde je možno se odreagovat od denního shonu a zároveň si kvalitně zatrénovat. Naší chloubou je kromě jiného i jedinečný "vodní" driving range, který umožňuje hráčům odpalovat míče přímo na vodní hladinu našeho rybníku.

Areál je vybudován v zámeckém parku zdejšího krásného čtyřhvězdičkového hotelu, který má za sebou zajímavou historii, počínající již ve třináctém století. Z dřívější hradní tvrze, kterou dobýval i Jan Žižka, přes řád Obutých Karmelitánů až po barona Schlossera, jež přestavěl budovu do nynější novogotické podoby.

Zdejší zdi ovšem pamatují po válce i zemědělské učiliště a Agroprojekt. Od roku 2003-2007 procházel zámek rozsáhlou rekonstrukcí na nynější hotel, který nese název Chateau St. Havel.
V zámeckých hotelových pokojích již byla například ubytována celá kapela Glenn Miller Orchestra a rovněž tak i syn Johna Lennona – Sean. Zámek poskytuje originální prostředí také pro pořádání svatebních, podnikových a nyní již také golfových akcí.

Plány majitelů jsou ovšem zdaleka větší, v blízké budoucnosti chtějí začít s výstavbou malého devítijamkového hřiště v prostoru přilehlého parku, kde jsou ještě i dva další rybníky.