Golfový areál Golfový areál Golfový areál

Historie klubu

Ve čtvrtek 20. září 2007 byl slavnostně otevřen GOLFOVÝ areál Chateau St. Havel pro širokou veřejnost.

Přestože téměř každý z obyvatelů a nebo návštěvníků Prahy jezdí kolem po Jižní spojce, mnoho našich hostů je překvapeno tím, že se podařilo vybudovat takovéto golfové zázemí, kde je možno se odreagovat od denního shonu a zároveň si kvalitně zatrénovat. Naší chloubou je kromě jiného i jedinečný "vodní" driving range, který umožňuje hráčům odpalovat míče přímo na vodní hladinu našeho rybníku.

Areál je vybudován v zámeckém parku zdejšího krásného čtyřhvězdičkového hotelu, který má za sebou zajímavou historii, počínající již ve třináctém století. Z dřívější hradní tvrze, kterou dobýval i Jan Žižka, přes řád Obutých Karmelitánů až po barona Schlossera, jež přestavěl budovu do nynější novogotické podoby.

Zdejší zdi ovšem pamatují po válce i zemědělské učiliště a Agroprojekt. Od roku 2003-2007 procházel zámek rozsáhlou rekonstrukcí na nynější hotel, který nese název Chateau St. Havel.
V zámeckých hotelových pokojích již byla například ubytována celá kapela Glenn Miller Orchestra a rovněž tak i syn Johna Lennona – Sean. Zámek poskytuje originální prostředí také pro pořádání svatebních, podnikových a nyní již také golfových akcí.

Plány majitelů jsou ovšem zdaleka větší, v blízké budoucnosti chtějí začít s výstavbou malého devítijamkového hřiště v prostoru přilehlého parku, kde jsou ještě i dva další rybníky.